Jak poznám kousnutí od štěnice

Jak poznám kousnutí od štěnice ?

 

  • Kousnutí / štípnutí od štěnice jsou často bezbolestné a špatně se detekují. Opticky mohou být štípance v různém tvaru a barvě – od téměř neviditelných až po zarudlé flíčky. Může trvat i týden, než se poprvé projeví výrazné otoky a svědění. U některých lidí se tyto znaky nevyskytují buď vůbec nebo jen částečně.
  • po štípnutí štěnicí může dojít ke svědění až pálení. Kůže se může jevit jako dermatologický problém s vyrážkou. V závažných případech může dojít k výraznému otoku nebo zenícení. Bohužel někteří dermatologové mylně určí původ poškození pokožky a předepíší léčbu, která není vhodná pro ošetření pokožky poštípané štěnicemi.
  • Typickými příznaky kounutí štěnicí jsou štípance v řadě nebo shluku na poměrně malé ploše. Dokonce kousnutí nemívá z počátku ani tmavý střed typický pro kousnutí jiným hmyzem – například blechou. Tyto skutečnosti ztěžují identifikaci, jakým hmyzem jsme byli pokousaní.

Jak vyhubit štěnice svépomocí

  • Typickým je i to, že většinou nenajdeme štípance v podpaží nebo v jiných zákoutích, ale na volných plochách pokožky. Velikost kousnutí není vždy stejná. Každý člověk jinak reaguje na kousnutí.

Jak vyhubit štěnice svépomocí

  • Stává se i to, že např. v manželské posteli je poštípán zpočátku jen jeden člověk a druhý nějakou dobu ani netuší, že jsou štěnice přítomny, protože jej začnou štípat až ve fázi, kdy jsou štěnice přemnoženy. Zvláštní je, že často tím, koho štěnice štípají jako první, bývají ženy.

Jak vyhubit štěnice svépomocí

  • Po určité době bývají hlavním poznávacím znamením mimo štípanců i tmavé tečky na bílém prostěradle, na zdi a jinde, což je trus štěnice se zbytky krve. Bezprostředně po zavlečení štěnic však tyto znaky nenajdeme.

Jak vyhubit štěnice svépomocí

Zkušená odborná firma je schopna identifikovat štípnutí od štnice často i ze zaslané fotografie. Současně často zvládne za součinnosti obyvatel bytové jednotky vyhubit štěnice JEDNÍM ZÁKROKEM, který však musí být proveden pečlivě a odborně.

 

Návrat na hlavní stránku zde:

http://www.jak-vyhubit-stenice.cz/

VOLEJTE ZDARMA 800 100 180

DISPEČINK 602 204 500